четвъртък, 17/10/19

Информационен портал за мото туризъм
Дакар’19 – Е6: Husqvarna се промъква в челото – чилиецът Кинтания повежда в рали рейда

Пабло Кинтания от отбора на Husqvarna спечели 6-я етап на рали Дакар 2019 след битка с Кевин Бенавидес, Monster Energy Honda, който загуби само с 1:52 мин. Днешната отсечка дойде след ден почивка в биваците и предложи 336 км от Арекипа до Сан Хуан де Маркона. През повечето време двамата оглавяваха временното класиране и често си сменяха водачеството. Бенавидес имаше предимство в началото, определяйки темпото през първите 84 километра. Кинтания скоро открадна преднина, но разстоянието между тях беше по-малко от минута до шестата контролна точка, където ездачът на Husqvarna започна да се отдалечава.

Австриецът Матиас Валкнер от Red Bull KTM Factory Team влезе в тройката с време 03:55:08 часа, което е с 4:21 мин. повече от днешния лидер.

Четвърти финишира Тоби Прайс, а Адриен Ван Беверен завърши 5-ти, след като заедно с Лусияно Бенавидес спряха да помагат на най-добрия новобранец дотук, Лоренцо Сантолино. Падането на Сантолино го изхвърли от надпреварата.

Шести завърши водачът от деня преди почивката – Рики Брабек, който остана на 7:30 минути от Кинтания. В резултат на това американецът загуби общата си преднина пред чилиеца и така Кинтания зае първата позиция във временното класиране.

Другият фаворит и пилот на Red Bull KTM Factory Team Сам Съндърланд завърши едва 12-ти. Британецът загуби цели 23 минути след като получи неочакван проблем със своя KTM и трябваше да го отстрани в пясъчните дюни, смъквайки се от второ на седмо място в общата таблица.