Ducati представи най-новата версия на Multistrada V4 Rally. Мотоциклетът се предлага с редица нови функции и подобрения, които правят макси ендуро туристическата машина още по-добра. По отношение на стила мотоциклетът е подобен на предшественика си, но за първи път ще видим Multistrada в зелено, или поне италианците определят този нов цвят като „зелен“! Разцветките са Jade Green и Ducati Red, комбинирани със златни джанти, червена рама и полиран резервоар. И като говорим за резервоара, той предлага сериозните 30 литра, като от Ducati обещават подобрена автономия.

1158-кубиковият V4 двигател Granturismo остава същият и произвежда 170 к.с. и 121 Нм въртящ момент.
Времето за деактивиране на задния цилиндър е удължено, за да се постигне по-добра горивна ефективност. Също така, двупосочната система за бързо превключване на предавките е подобрена или, казано с прости думи, имаме изцяло нов куикшифтър 2.0.
Адаптивната система Ducati Skyhook (DSS) EVO също е надградена. Мотористът може да променя настройките на окачването в движение, въпреки че е избрал предварително определен режим на каране. Системата е в състояние да регулира хидравличното калибриране на окачването в зависимост от стила на каране на ездача. Спирачката също е оптимизирана посредством увеличаване на задния диск, който вече е 280-милиметров.
Електроника и системи за безопасност
Ducati Multistrada V4 Rally 2026 е снабден с много електронни екстри и помощни средства, за ужас на по-старото поколение ездачи. Предходната версия имаше адаптивен круиз контрол и система за разпознаване на мъртвата зона, но новото Rally е с подобрена система за предупреждение за преден сблъсък, която предупреждава водачите за всяка опасност или превозно средство отпред, подобрявайки безопасността. Също така е налице алгоритъм DVO (Ducati Vehicle Observer), който използва данни от 70 сензора, за да подобри ABS системата за завиване и системата за контрол на задното колело. Функцията за светлини в завой е подобрена, а в новото мобилно приложение на Ducati има и функция „Coming Home“.
Ергономия
За да се подобри комфортът и лекотата на използване, „скарите“ за багажника са препозиционирани и допълнително укрепени, осигурявайки повече пространство на пътника. Други нови допълнения включват отопляеми ръкохватки с пет различни степени като стандарт, както и TPMS – контрол на налягането в гумите. Предпазното стъкло вече е с 40 мм по-широко и 20 мм по-високо за по-добра защита от вятъра, като по този начин спомага за комфорта при поддържането на по-високи скорости.
Очаква се обновеният Ducati Multistrada V4 Rally да направи своя дебют на EICMA идния месец.

